Український державний діяч і письменник Винниченко очолив перший український уряд, створений у 1917-му Центральною Радою. Він був головним автором усіх декларацій, універсалів та законодавчих актів Української Народної Республіки. У ...
Композиція присвячена виборюванню української державності у 1917-1921 роках та ключовим державним діячам цього періоду.
На початку листопада 1917 року влада в Україні перейшла до рук Української Центральної Ради, яка 20 листопада проголосила створення Української Народної Республіки, ухвалила Конституцію УНР, запровадила власну грошову систему, затвердила герб і гімн УНР, надала українській мові статус державної. Це означало, що здійснилась віковічна мрія українського народу про створення власної держави. Відтоді почався якісно новий етап розвитку – період справжнього державного будівництва.
Сюжет композиції відтворює головні етапи, що пройшла на той час Україна: добу Центральної Ради на чолі з істориком, громадським і політичним діячем Михайлом Грушевським; добу Гетьманату на чолі з останнім гетьманом України Павлом Скоропадським; добу Директорії з Вінніченком, а потім з Петлюрою на чолі.
Композиція символізує основний код української нації - свободолюбність та боротьбу за незалежність.