Бандера — один з головних ідеологів боротьби за незалежність України першої половини ХХ століття, символ національно-визвольного руху.
У червні 1941 року керівництво крила ОУН, що було під орудою Бандери, проголосило ...
ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
5000 р. до н.е.– VIII ст. н.е.
Давня історія України охоплює період, який розпочався з часу зникнення неандертальців і тривав до появи історичних слов'ян.
Бронзовий вік тривав на землях України понад дві тисячі років, з другої половини IV до кінця ІІ тис. до Р.Х. У степах змінювали одна одну культури народів, які вели напівосілий, а часом і кочовий спосіб життя, використовуючи новий винахід того часу ¬ вози на ...
Чотири століття, коли Київ був «матір’ю міст руських», стали золотими сторінками нашої історії. Це були не лише часи становлення величезної держави, межі якої було розсунуто від Волги за Карпати, але і часами заснування багатьох міст, становлення ремесел, розквіту культури, торгівлі, нарешті вибору Віри. Тоді було відлито перші срібні гривні, викарбувано перші монети з княжим тризубом, збудовано перші величні святині на берегах Дніпра, у стінах київських монастирів написано перші рядки літопису, який закарбував “звідки пішла руська ...
Одні з найдавніших на сьогодні писемних згадок про українське козацтво за 1489 та 1492 роки переконливо засвідчили його запеклу боротьбу з войовничими турками і татарами, яка продовжувалася протягом наступних століть. Запорозька Січ – це своєрідне військово-політичне утворення, яке виникло на південних землях України, і надалі було найхарактернішим проявом військової культури української нації. Із західним світом козаків поєднували такі елементи лицарства, як родинний принцип організації, побратимство, рівність, демократизм; морально-етичний кодекс поведінки воїна-січовика – мужність, відвага, вірність ...
Відродження нації та боротьба за незалежність – це низка подій пов’язаних із національно-визвольною боротьбою українського народу. Від періоду Української революції у 1917—1921 роках до Українського визвольного рух на етнічних українських землях у 1920—1950 роках за умови окупації її земель різними державами та під час Другої Світової війни 1939—1945 років.
Сучасна Україна – це Україна XXI століття. Це – найбільша країна Європи, її географічний центр. Це – талановиті, працьовиті, хлібосольні люди. Це – багатовікова історія і споконвічне прагнення незалежності. Це – красива природа, багата культура і славні традиції.
Українці - нація не по крові, а по духу. Адже на території України живуть понад 100 національностей, які люблять свою країну, захищають її, поважають, підтримують її культуру та історію.
Багато українських письменників і митців, вчених і винахідників, військових ...