Найрезультативніший льотчик-винищувач авіації Союзників, який здобув 64 повітряні перемоги й звання тричі Героя Радянського Союзу.
Народився Кожедуб в Сумській області. У Червоній Армії з 1940 року. У 1941 закінчив Чугуївську ...
Український радянський військовий, що встановив, разом з Михайлом Єгоровим та Мелітоном Кантарією, Прапор Перемоги на даху німецького Рейхстагу о 21.50 30 квітня 1945 року.
Народився в Харківській губернії в бідній багатодітній родині. У 18 років пішов добровольцем у Червону Армію. Брав участь у боях на Фінській війні.
З 22 червня 1941 Олексій Берест воює проти німецьких загарбників як зв'язківець, з 1942 — командир відділення. З грудня 1943-го по вересень 1944-го навчається в Ленінградському військово-політичному училищі. Після випуску направлений на 1-й Білоруський фронт. Його призначили заступником з політчастини командира батальйону. Берест брав участь у боях за Польщу, в боях на річці Одері, в боях за Берлін.
30 квітня 1945 року у боях за Рейхстаг Олексій Берест воював у 150-й стрілецькій дивізії. Для кожної із дев'яти дивізій, які вели бої у центральній частині Берліна, виготовили прапори для можливого підняття їх над Рейхстагом, проте саме прапор під п'ятим номером, що був переданий батальйону, де служив Берест, був встановлений на Рейхстагу.
В офіційній радянській історіографії зазначено, що Прапор Перемоги встановили сержанти М. Єгоров і М. Кантарія. Факт, що серед героїв був Олексій Берест, приховувався. Проте у протокольному документі тих років «Боевая характеристика знамени», підписаному командуючим військами 3-ї ударної армії, генерал-полковником Кузнєцовим та членом Військової ради армії генерал-майором Литвиновим, зазначено: «Отважные воины коммунист лейтенант Берест, комсомолец сержант Егоров и беспартийный младший сержант Кантария установили знамя над зданием германского парламента».
Тож 30 квітня саме лейтенант Олексій Берест та сержанти Єгоров і Кантарія підняли над Рейхстагом Прапор Перемоги. Пізніше Берест особисто вів переговори з залишками гарнізону Рейхстагу, примушуючи їх до капітуляції.