Кузьма Дерев’янко
1904 – 1954

Український радянський військовий, Герой України, генерал-лейтенант Радянської армії, розвідник у роки Другої світової війни, Герой України (2007 р., посмертно).

Народився на Уманщині. У радянській Червоній армії з 1922 року. Закінчив Київську, а згодом Харківську військові школи. У 32 роки закінчив спеціальне відділення Військової академії ім. М. В. Фрунзе за фахом «Японська та англійська мови».

Учасник Радянсько-фінської війни 1939–1940, відзначений орденом Червоної Зірки та позачерговим званням полковника. Головні військові здобутки Кузьма Миколайович отримав під час Другої світової війни, закінчивши її у званні генерал-лейтенанта.

2 вересня 1945 року він, бойовий генерал, який вільно володів японською та англійською мовами, від імені Радянського Верховного Головнокомандування на борту американського лінкора «Міссурі» у Токійській затоці підписав Акт про капітуляцію Японії, яким була поставлена ​​остання крапка у Другій світовій війні.

Помер 30 грудня 1954 року в Москві від важкої хвороби, спричиненої радіаційним опроміненням, яке отримав у вересні 1945 у ході вивчення наслідків атомного бомбардування японських міст Гіросіма і Наґасакі.

Видатнi особистостi