Філарет

Святійший Патріарх Філарет назавжди залишиться в історії творцем відродженої Української Церкви. Все своє життя він докладав зусиль на створення помісної української церкви і став символом самовідданого подвижницького служіння церкві та українському народові. Ім’я Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нерозривно пов’язане з історією сучасної України, а саме з боротьбою за створення автокефалії України і підтримкою українських військових у війні з Росією.

Після здобуття Україною незалежності у 1991 році Філарет виступив поборником відновлення української церковної самостійності. У 1992 взяв участь у відновленні автокефалії — Української православної церкви Київського патріархату.

З політичних мотивів у 1997 році Московська патріархія оголосила Філаретові анафему. Але 11 жовтня 2018 року на синоді Вселенського патріархату анафему було визнано недійсною.

За церковні заслуги Філарет нагороджений орденами Російської Православної Церкви, Александрійського, Антіохійського, Єрусалимського, Болгарського та Грузинського, Польського, Чехословацького Патріархатів та Церков.

Видатнi особистостi