Історія України багата на визначних постатей та їх внесок у хід тріумфальних подій.

15 вересня 2021 р. 13:55 - 29 вересня 2021 р. 18:00

Місце проведення: Музей "Становлення української нації"Історія України багата на визначних постатей та їх внесок у хід тріумфальних подій.

Однієї з таких є Битва під Хотином 1621 року між військами Речі Посполитої та Османської імперії у якій вирішальну роль зіграли українські запорозькі козаки на чолі з гетьманом Петром Конашевичем Сагайдачним.

Війна стала зламним моментом в історії Османської імперії. Вона вражала як кількістю військ, що в ній брали участь, розмахом воєнних дій, та наслідками. Вона розвіяла легенду про могутність і незламність турків.
Перемога під Хотином врятувала Західну Європу від вторгнення яничар, прославила запорожців і їхнього гетьмана Петра Сагайдачного, авторитет якого як полководця значно зріс.

Ми описали короткий екскурс цієї події, яка тривала з 13 липня по 29 вересня 1621 року, тому слід знати, що за визнанням та славою завжди стоять: розум й витривалість, сила духу й незламність, втрати та відповідальність за свої рішення.
Цього року до  400-річчя Хотинської битви ми готуємо програму, де з вами поговоримо про: нерівну чисельність сил, українське коріння польських командуючих, унікальність тактик бою та морський флот Петра Конашевича Сагайдачного.