Авторська екскурсія «Козацька зброя: чим і як воювали українці XVІ-XVIII століттях»



Тривалість: 2 год.

Вартість:  100 грн.

 

Лектор: Денис Тоїчкін -  кандидат історичних наук, спеціалізується на історії зброї, історії військової справи.

 

Опис:

В екскурсії мова піде про розвиток ручної зброї у козацький період. Протягом двох годин відвідувачі почують і побачать яку зброю мали козаки у часи існування козаччини, зрозуміють – як і чому змінювався комплекс озброєння українців протягом трьох століть. Гостям будуть представлені окремі зразки козацької зброї. 

Період 16-18 ст., знаний в Україні як козацький, є дуже непростим в історії військової справи Старого світу. Стрімкі зміни мілітарних технологій у Європі охопили і Україну. 
У наукових розвідках і пізнавальних матеріалах Всесвітньої мережі можна знайти багато чудових матеріалів, присвячених різним аспектам військової справи козацтва. Утім, через відсутність загальної картини, вони часто виглядають суперечливими.
Натомість у популярній літературі читаємо про романтичний «лицарський дух» козаків, їх неймовірні бойові прийоми, мало не містичні здібності, улюблену шаблю й вірного коня. 
Уся ця суміш популярної і вирваної з контексту наукової інформації творить дуже своєрідний, майже фантазійний козацький архетип і ніяк не сприяє цілісному розумінню того чим і як воювали козаки, а головне – чому воювали саме у певний спосіб? Звідки взяли вони ці специфічні прийоми, бойові традиції і зброю? Хто був їхніми вчителями? Що стало запорукою їхнього військового успіху? У лекції спробуємо відповісти на більшу частину цих питань і відтворити цілісну картину розвитку козацького воїнства протягом майже трьох століть. Послідовно з’ясуємо:  
-    Що то за воїн такий козак? Представники яких соціальних та військових груп рухали ефективну бойову машину козацтва.
-    Які військові виклики вирішувало козацтво, з ким воювало, які військові традиції й технології засвоювало.
-     Яку зброю використовували козаки, за якими зразками і де її виготовляли.

 

*Звертаємо Вашу увагу, що вартість вхідного квитка сплачується окремо. До 30 квітня діє акційна знижка 20% на вартість вхідного квитка (акція діє лише для учасників заходу).

**Запис на екскурсії за номером телефону: +380990150452

УВАГА! У програмі заходів можливі зміни.

 




Запис на екскурсії за номером телефону: +380990150452

museumsun@ukr.net