Україна — європейська держава



Україна — європейська держава

(1991 – 2022 р.р.)

Україна – невід’ємна складова Європейської цивілізації, країна, яка пройшла довгий і тернистий шлях, щоб стати її повноправною частиною.

Одна з найбільших держав Європи. Площа України – 604 тисячі квадратних кілометри. На її території могли б вміститись 9 європейських держав. Щоб уявити це, подивіться на мапу на стенді. За протяжністю кордону Україна посідає одне з перших місць в Європі. Межує вона з сімома країнами і складається із 25 областей, включно з Автономною Республікою Крим.

На території України є 2 моря – Чорне і Азовське, великі ріки, такі як  Дніпро, Дунай, Дністер, Сіверський Донець, а також Карпатські гори з найвищою вершиною горою Говерла, висота якої становить 2 061 метр над рівнем моря.

За кількістю жителів на 1 січня 2021 року Україна посідала 5 місце після Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії. За межами України мешкає близько 15 мільйонів українців.

За обсягом видобутку корисних копалин Україна входить в топ-10 країн світу.

Україна – це великий виробник зерна. Вона входить до трійки найбільших виробників ячменю; до сімки найбільших у світі виробників цукру, рослинної олії, свинини та картоплі і до п’ятірки найбільших світових виробників меду.

На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті.

Насправді Україна - це величезна країна, кожна частина якої по-своєму прекрасна і цікава. Тут є і великі пляжі, і благодатний клімат на півдні біля моря, і старовинні міста, які були засновані за часів Київської Русі, історичні пам'ятники і неприступні твердині, гірськолижні курорти і вільні степи. Неповторна краса української землі, її культура, працьовиті і творчі люди  - все це і багато іншого ставить Україну в один ряд з багатьма Європейськими країнами.

Ось лише кілька цікавих фактів про Україну:

  • Українська мова належить до старописемних мов і має більше 1000 років писемній традиції.
  • Українці надзвичайно щедрі і гостинні люди.
  • Український борщ ЮНЕСКО внесла до культурної спадщини України.
  • Котлета по-київськи - гастрономічний символ української столиці, у закордонних ресторанах її готують під назвою Chicken Kyiv.
  • Популярна традиція розпису писанок зародилася в Україні. Спочатку візерунки на яйцях робили за допомогою воску та фарби. Згодом віск видаляли, і залишався вражаючий яскравий візерунок.
  • Кілька українських пам’яток архітектури включені ЮНЕСКО до списку пам’яток світового значення. Це: 1) Києво-Печерська лавра – унікальний монастирський комплекс 11 століття, який складається з культових споруд і підземних печер загальною протяжністю понад 800 метрів. І 2) Знаменитий Софійський собор – головний храм Київської Русі, заснований Ярославом Мудрим теж в 11 столітті.
  • Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Побудована у 1960 році однією з перших.
  • Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик». Її написав український композитор Микола Леонтович. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.
  • Україна – це країна, у якої вкрали назву. Назва держави, відомої в історії від IX століття як Русь чи Руська земля з центром у Києві, через царя Петра I стала предметом політичної маніпуляції та інструментом виправдання загарбання чужих територій. 300 років тому, у 1721-му році, Петро I перейменував Московське царство на Росію, а себе проголосив імператором.