Російсько-українська війнаРосійсько-українська війна

(2014 - …)

Україна – країна героїв. За довгу історію у нас були і великі князі, і хоробрі козаки, і відчайдушні захисники. І тепер, у 21 столітті, українські герої вкотре стали на захист своєї Батьківщини.

Ця війна ведеться ще з часів Золотої Орди, Московського царства, Російської імперії, радянської епохи. Вона передається з покоління в покоління, і сьогодні рашистська росія продовжує її, використовуючи вже сучасні технології та методи, але при цьому не змінюючи риторики та цілей.

Протягом століть українську націю та державність України руйнують і намагаються знищити. В українців крадуть історію, території, національні надбання. Вороги ведуть боротьбу системно, на усіх рівнях. Головна їхня мета – знищення фундаменту нашої нації, тобто історії, культури, традицій, мови. Коли людина не знає свого коріння, не говорить своєю мовою, вона не здатна свідомо будувати майбутнє і захищати свою Батьківщину. А нація, яка має велике минуле і усвідомлює його, має й велике майбутнє.

Зараз ворог веде не лише збройну війну, а й ідеологічну. Московити здебільшого виграють її завдяки системній роботі. Тому ми маємо створити систему протидій, яка б сприяла відродженню фундаменту нації.  А саме – створювати національні проєкти, розбудовувати музеї, в яких подавати правдиву інформацію, видавати українські підручники з історії, на яких виховувати молодь, піднімати імідж України та українців у світі.

Приховане вторгнення Російської Федерації на територію України в почалося у 2014 році, коли президент Путін віддав наказ розпочати гібридне вторгнення озброєних груп у Крим. Інтервенція завершилася анексією Криму Росією. Наступним етапом стала війна на сході України, в якій українські військові протистоять російським військам, маріонетковим терористичним угрупуванням "ЛНР" та "ДНР", російським диверсійним загонам.

24 лютого 2022 року без оголошення війни російські війська віроломно вторглися на територію незалежної України і у перші ж дні війни накрили ракетами і артилерією українські мирні міста, руйнуючи заводи, інфраструктуру та житлові масиви. І ось вже понад пів року ворог використовує нелюдські методи ведення війни: мародерство, катування, сексуальне насильство по відношенню до мирних жителів: чоловіків, жінок, дітей, літніх людей.

Росія не просто руйнує українську державність і знищує українську націю, вона прагне заволодіти її природними ресурсами, окупувавши території і  отримавши контроль над родовищами енергоресурсів, металів та мінералів. Її мета – знищити економіку та добробут українського народу, завадити Україні розвиватися і мати вищій рівень життя, ніж в Росії, зробити з України сировинний придаток, буфер між НАТО і Росією, фактично представити Україну як негативний приклад для росіян.

Підступний ворог намагався залякати українців та знищити їхній опір. Але наш народ згуртувався проти варварської агресії. На захист Батьківщини стала українська Армія, сили територіальної оборони, добровольчі батальйони, волонтери, демонструючи неабиякий героїзм і звитягу. За пів року ЗСУ звільнили від окупації більше половини захоплених територій України, знищуючи техніку і живу силу загарбників. Завдяки спротиву українців, російська армія зазнає значних втрат у живій силі та техніці.

Суттєву допомогу надають країни-партнери і взагалі увесь цивілізований світ.

Війна триває. Вічна слава всім, хто став на захист України! Вічна памʼять кожному, хто віддав життя за нашу державу!

Слава Україні!