Королівство РусьПісля поділу Русі на окремі князівства під управлінням представників династії Рюриковичів, на її західних землях виникають князівства Волинське і Галицьке.

Правив цими землями Данило Романович, відомий ще як Данило Галицький. Син візантійської принцеси Анни і могутнього князя Романа Великого, Данило продовжив справу свого батька. Він розбудовував і розвивав створені Романом Великим Галицьке і Волинське князівства.

Його фігуру ви можете побачити біля стенду.

Під час монгольської навали князь Данило звернувся за допомогою до Європейських монархів, щоб разом протистояти загарбникам. Але реальної підтримки не знайшов і разом з братом Васильком продовжив відвойовувати руські землі. З кінця 1254 року він перейшов до рішучих дій проти ординських військ і наніс їм ряд поразок протягом 1256-1257 рр. Це були перші перемоги руських військ над монголами.

Після цих перемог, у 1253 році князь Данило Романович отримав королівську корону від Папи Іннокентія IV і став першим королем України-Русі. Так королівство Русь стає правонаступником Русі. Коронація 52-річного Данила стала однією з найважливіших подій в історії України-Русі та зумовила інтеграцію Руського Королівства в Європу.

Столицею королівства стає засноване Данилом  у 1237 році місто Холм,  яке нині знаходиться на території Польщі. Лев Данилович — другий син Данила Романовича, спадкоємець короля, розбудовував місто Львів, куди вже під час свого правління переніс столицю з Холма. У літописах згадується, що на Холмській височині побудував Данило замок, укріпив його і переніс туди свою столицю з Галича, який зруйнували війська хана Батия. За Данила Романовича були побудовані ще і такі міста як Кременець, Данилів, Стіжок, відновлений Дорогочин. Але в 1259-60 роках татари напали на Галицький край і наказали князям самим знищити свої нові міста. Встояв лише сильно укріплений Холм, який став неприступною фортецею.