Син Святослава Володимир — один з найвеличніших правителів Русі, державний діяч, полководець і дипломат.
Давньоруський князь Володимир Святославович, якого називали ще Красним Сонечком, увійшов в українську історію під ім'ям Великий за свої визначні заслуги. Залізною волею він зумів перетворити величезну територію в могутню країну, а розрізнені племена - в єдину спільність.
Володимир розширив кордони Русі на Заході та півночі. Створив систему удільних князівств, на чолі яких поставив своїх численних синів та остаточно усунув від влади племінних князів, чим неабияк зміцнив державу. Подивіться на мапу Русі за часів Володимира Великого: це насправді найбільша держава в Європі у той час.
Князь Володимир повелів карбувати в Києві монети — златники та срібники, що сприяло розвитку економіки Русі. Головним платіжним засобом стали срібні зливки — гривні. Від них походить назва сучасної валюти України.
Він розвинув торгівлю з різними країнами на півдні, сході та заході. За його правління Русь стала однією з наймогутніших держав Європи.
Здійснив він похід на місто Херсонес в Тавриці, де був хрещений 987 року, після чого зміг взяти за дружину сестру візантійського імператора Анну, що ще більше посприяло розвитку зв'язків між державами.
988 року Володимир хрестив Русь. За його правління християнство стало державною релігією Русі. Були побудовані християнські храми, засновані монастирі, поширилася писемність. Ця подія змінила цивілізаційний шлях розвитку українського народу. Нині Україна щорічно 28 липня відзначає День хрещення Русі та день української державності.
У другій половині тринадцятого століття князя Володимира було канонізовано і з того часу його вшановують як рівноапостольного святого. Оскільки він жив до розколу Церкви 1054 року, то його вшановують повсюдно.
Знак Володимира Великого — тризуб — є основою державного герба України.