Син княгині Ольги і князя Ігоря СвятославСин княгині Ольги і князя Ігоря Святослав прозваний Хоробрим за незламний дух, мужність і сильну волю. Більшу частину життя Святослав Хоробрий, проводив не в палатах палаців, а в походах і на полях битви. Він зростав серед вікінгів, тому пізніше не міг уявити свого життя без битв і далеких походів.

Коли войовничий князь з лицарським норовом Святослав Хоробрий йшов на ворога, він ніколи не нападав на нього зненацька. Перед боєм завжди заздалегідь попереджав своєю знаменитою фразою: «Іду на Ви!»

Святослав Ігоревич прославився тим, що розширив територію Русі за рахунок приєднання до Києва земель в'ятичів, що наочно видно на мапах перед вами.

За 10 років в походах і боях Святослав пройшов зі своїми воїнами 8 тисяч кілометрів. Він переміг такі могутні держави регіону, як Волзька Булгарія і Хозарський каганат, і створив найбільшу імперію в Європі: вона займала територію від Балтійського моря до Каспійського і Середземного морів. У важкі моменти він говорив своїм воїнам: «Помремо за Русь, але не осоромимо землі нашої. Мертві сорому не знають».

 «Справжній Запорожець на київському престолі» - так про нього писав історик Михайло Грушевський. Ймовірно, він порівнював Святослава із Запорожцем не тільки за відвагу, честь і любов до Батьківщини, а й за його незвичний вигляд - довгі вуса, голену голову і зачіску-оселедець. Цей образ згодом став традиційним і символічним для українських козаків.