Утворення держави Русь



Утворення держави Русь

IX – X ст.

У другій половині ІХ ст., 1100 років тому, почалося об’єднання давніх слов’янських князівств навколо міста Києва, який став столицею нової держави. Вона увійшла в історію під назвою Русь. Правила на Русі династія Рюриковичів.

Фактичний засновник руської княжої династії Рюриковичів – князь Ігор, який взяв за дружину Ольгу — мудру і сильну жінку, походження  якої невідомо. Після  загибелі князя залишився малолітній син Святослав, а правління державою перейшло до дружини  Ігоря Ольги, яка стала першою в Європі правителькою-жінкою.

Саме її фігуру ви бачите біля стенду.

Насамперед княгиня Ольга жорстоко помстилася деревлянам за загибель чоловіка. Після приборкання деревлян вона не провадила жодних воєн, а стала наводити порядок у державі, встановила норми податків, уклала торгівельну угоду з візантійським імператором Костянтином VII Багрянородним. Адже завдяки шляху «з варяг у греки», що проходив через Київ по Дніпру, зростали багатство і могутність князів Русі. На мапі можна побачити, як проходив знаменитий шлях «з варяг у греки».

957 року княгиня Ольга прийняла хрещення в Константинополі. Її хресним батьком став сам імператор Костянтин Багрянородний. Так княгиня Ольга першою з правителів Русі прийняла християнство і була канонізована православною церквою.

Правила Руссю  Ольга до 962 року, до повноліття сина Святослава.