Ідентифікація

Ми прагнемо показати українцям їхню справжню історію і через неї викликати відчуття глибинних коренів та своєї причетності до українського народу як видатного народу європейської сім’ї.

Ми хочемо, щоб кожен українець свідомо ототожнював себе з українською нацією, її тисячолітньою історією, культурою і мовою.

Ідентифікація – це наша самосвідомість і самоповага, завдяки якій українців будуть знати і поважати в усьому світі.

Це коли на запитання «Хто ти?» людина з гордістю відповідає «Я - українець!»

Шляхетність

Ми маємо сильне бажання, щоб шляхетність була станом душі кожного українця. Позаяк справді шляхетна людина – це людина відповідальна за себе і свій народ.

Шляхетність – це внутрішня культура, почуття власної гідності і толерантність.

Це - не статки і статус, а самовідданість і здатність до самопожертви.

Самооцінка

Ми націлені підвищити самооцінку українців через висвітлення позитивних сторінок нашої історії, через історичні факти про становлення української нації протягом тисячоліть.

Самооцінка громадянина формується в процесі набування знань про свою державу, про її велич і славну історію, в процесі усвідомлення і розуміння нами нашої власної неповторності, індивідуальності і самобутності. Так виникає громадянська позиція і впевненість в своїй суспільній значущості як представника держави.

Патріотизм

Ми хочемо виховувати в українцях внутрішнє почуття любові, поваги та відданості своїй Батьківщині.

Патріотизм – це любов до рідної домівки та рідної землі, повага до своєї культури, мови та традицій, гордість за свою країну і велика відповідальність за неї.

Ми будемо намагатись закарбувати у пам’яті відвідувачів музею славетні моменти історичного минулого української нації, подвиги та досягнення великих українців у різні часи, велич і красу нашої держави. Ми хочемо, щоб кожен відчув, що ми, українці, - сильний, незламний і талановитий народ, що ми – патріоти своєї країни, які люблять Україну, розвивають її і прославляють.