Презентація книги Лариси Ніцой «Казка про славного Орленка» до річниці народження В’ячеслава Чорновола.

01 грудня 2020 р. 12:00 - 21 листопада 2022 р. 00:00

Місце проведення: Музей "Становлення української нації"Завтра виповнюється 83 роки від дня народження українського політика, публіциста, літературного критика, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політв'язня СРСР, провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років, Героя України В’ячеслава Чорновола.

 

До річниці народження В’ячеслава Чорновола в музеї «Становлення української нації» відбудеться закритий захід — презентація нової книжки письменниці та педагога Лариси Ніцой «Казка про славного Орленка».

 

 

Казка про славного ОрленкаЦе перша художня книга про В. Чорновола. У ній незвичне все: і зміст, і оформлення. Книжка поєднує дві розповіді: казку та нарис. Уперше у вигляді казки подається розповідь про В’ячеслава Чорновола та описується боротьба українського народу за свою незалежність. Доповнює казку зворушливий нарис про В. Чорновола, який розповідає про мало відомі широкому загалу факти з життя національного лідера. Описується перетворення комсомольського активіста в найвідомішого у світі українського дисидента на прізвисько «зеківський генерал», а також прослідковується природа Чорноволівського лідерства та жертовності. І казка, і нарис різні за сприйняттям, але доповнюють одне одного.

Також уперше для художнього оформлення книжки поєднано два формати: модний у світовій книжковій індустрії «picturebook» — для казки, та традиційний — для нарису. Малюнки до казки наповнені символізмом епохи шістдесятництва ХХ століття. 

 

У презентації візьмуть участь науковці та митці, студентська молодь, соратники В'ячеслава Чорновола.

 

Гості зможуть придбати книжку, а зібрані кошти підуть на виготовлення барельєфу В’ячеслава Чорновола для встановлення біля авдиторії Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

 

У програмі:

12.00 – спеціяльна екскурсія для гостей.

13.00 – початок презентації та її пряма трансляція на фейсбук сторінці Лариси Ніцой.

 

Місце проведення:

Музей «Становлення української наці», м. Київ, вул. Лаврська, 27.

Експозиції музею розташовані з тильної сторони монументу Батьківщина-Мати в головному корпусі Національного музею історії України в ІІ Світовій війні.

 

Цей захід закритий, вхід тільки за спеціальними запрошеннями, але кожен може переглянути онлайн-стрім з події на Фейсбук сторінці Лариси Ніцой.  

 

Партнери заходу:

«Становлення української наці»

Музей «Музичний батальйон»

ТМ «Оболонь»