Преподобний Андрій Шептицький
1865 – 1944

Український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких. Доктор права. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.

Майбутній Митрополит походив зі стародавнього русинського (українського) графського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, а члени родини стали франкомовними римо-католиками. Шляхетний рід отримав прізвище «Шептицький» від родового маєтку — села Шептиці (Шептич).

За час свого служіння Шептицький значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів.

Андрій Шептицький був видатним реформатором і меценатом УГКЦ, активно популяризував ідею незалежності України.

Під час Другої світової війни організував цілу кампанію з порятунку євреїв.

Помер 1 листопада 1944 року у Львові внаслідок тяжкої хвороби. Похований у крипті Собору святого Юра - свого Львівського митрополичого кафедрального собору.

Його наступником став Йосиф Сліпий.

Видатнi особистостi