Візантійський імператор з Македонської династії. Син імператора Лева VI Мудрого і його четвертої дружини Зої Карбонопсини. Від трьох дружин Лев нащадків не мав. А четвертий шлюб був заборонений церквою, тому ...
Княгиня Ольга — мудра, сильна, харизматична постать із золотих сторінок нашої багатовікової історії. Її походження залишається загадкою. Існує кілька версій, проте жодна з них не підтверджена науково на сто відсотків. Так само невідомий точний рік її народження.
Але достеменно відомо, що Ольга була дружиною князя Ігоря, який правив тоді Київськими землями. В останні роки князювання Ігоря виник конфлікт з князівством деревлян, яке не захотіло двічі сплатити данину. За літописами біля міста Іскоростеня 945 року деревляни здійснили розправу над князем Ігорем. Після загибелі князя залишився малолітній син Святослав, а правління державою перейшло до дружини Ігоря Ольги.
Першою її справою стала жорстока помста деревлянам за загибель чоловіка. Після приборкання деревлян княгиня Ольга не провадила жодних воєн, а стала наводити порядок у державі, встановила норми податків, уклала торгівельну угоду з візантійським імператором Константином VII Багрянородним. Адже завдяки шляху «з варяг у греки», який проходив через Київ по Дніпру, зростали багатство і могутність князів Русі. 957 року княгиня Ольга прийняла і хрещення та намагалась зробити християнство державною релігією Русі.
Правила Руссю княгиня Ольга до 962 року, до повноліття сина Святослава. Канонізована православною церквою.