Отець Августин Волошин
1874 – 1945

Український політичний, культурний, релігійний діяч, Прем’єр-міністр Карпатської України. За сприяння прем’єра було запроваджено українську мову в якості державної та введено в загальний вжиток назву «Карпатська Україна».

В період 1900-1917 років він був професором учительської Ужгородської семінарії, а в 1917-1938 роках її директором. Займався і письменницькою діяльністю. За роки керівництва семінарією, Волошин написав 63 підручники – читанки, граматики, методичні праці, букварі.

Августин Волошин відіграв значну політичну роль у становленні державності Карпатської України. 15 березня 1939 року сейм Карпатської України обрав його президентом Карпатської України.

Вже через декілька днів Карпатську Україну окупували угорські війська. Після окупації Волошин був змушений емігрувати до Праги, де займався педагогічною та науковою діяльністю.

Із приходом у Прагу радянських військ Августина Волошина було заарештовано, відвезено до Лефортівської тюрми у Москву, де він за невідомих обставин загинув.

Видатнi особистостi