Костянтин Острозький
1460 – 1530

Князь Костянтин Іванович Острозький ‒ один з найвидатніших державних і військових діячів першої половини 16 століття, один з найбагатших магнатів Великого князівства Литовського. Перелік його титулів вражає: Великий гетьман литовський, староста Брацлавський, Ззвенигородський і Вінницький, маршалок землі Волинської і староста Луцький, каштелян Віленський і Троїцький.

Острог у XVI - першій половині XVII сторіч став одним з найбільших міст України, уступаючи хіба що Києву, Львову і Луцьку. І саме Костянтин Іванович Острозький стояв у джерел могутності роду.

Сучасники порівнювали його із стратегами античності. Адже він провів 35 битв, вигравши 33 з них. Князь придбав голосну загальноєвропейську славу після блискучої перемоги над московським військом під Оршею 8 вересня 1514 року. Це найвідоміша його перемога — керовані ним війська розгромили московську армію та узяли в полон її воєначальників. Битва під Оршею майже на сторіччя визначила статус-кво на кордонах Московської держави і Литви, а з 1569 року і Речі Посполитої. Князя Костянтина називали чоловіком святої пам'яті і надзвичайно прославленої діяльності.