ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
V тис. до н.е — ІХ cт.

Давня історія України охоплює період, який розпочався з часу зникнення неандертальців і тривав до появи історичних слов'ян.

Бронзовий вік тривав на землях України понад дві тисячі років, з другої половини IV до кінця ІІ тис. до Р.Х. У степах змінювали одна одну культури народів, які вели напівосілий, а часом і кочовий спосіб життя, використовуючи новий винахід того часу ¬ вози на чотирьох колесах. Тоді в українських степах було насипано десятки тисяч курганів – «могил», під якими спочивають давні володарі цих земель. Саме у тих часах та у цих місцях дослідники шукають витоки (і носіїв) сучасних індоєвропейських мов, якими нині розмовляє більшість народів Європи і значна частина народів Світу.

У Лісостепу та лісах почали розвиватися хліборобські культури. На зміну трипільським протомістам прийшли невеличкі селища з напівземлянок і землянок. Їх мешканці так само вирощували хліб і пасли худобу, як і тисячоліття перед тим.

Доісторичний період: від трипільської культури до сарматів

Композиція відтворює багатотисячолітню історію та різноманітність цивілізацій і народів на землях України в доісторичний період -- між 5000 роком до нашої ери та 500 роком нашої ери.

На території сучасної України вже 7 тисяч років тому ...

Дiзнатися бiльше
Зародження слов'ян. Розбудова міст Русі

Композиція присвячена появі слов'ян, їх розселенню на території Європи та виникненню найдавніших слов’янських міст у VI-IX століттях на теренах сучасної України.

У той час відбувалося велике розселення слов’ян по Європі - як на захід, так і ...

Дiзнатися бiльше