КНЯЗЬ КОСТЯНТИН ОСТРОЗЬКИЙ – «НЕКОРОНОВАНИЙ КОРОЛЬ» УКРАЇНИ-РУСИ

Сюжет висвітлює роль однієї з найвидатніших родин в українській історії XIV-XVI століть – родини князів Острозьких, яка подарувала світові прославлених діячів української та східно-європейської політики, військової справи, дипломатії, науки та культури.

Серед визначних представників роду Острозьких був князь Федір Острозький – політичний та військовий діяч Великого Князівства Литовського і Руського. Наприкінці свого життя він постригся в ченці Києво-Печерського монастиря, а згодом був приєднаний до лику святих.

Ще один відомий представник цього роду Костянтин Острозький, Великий гетьман Литовський, славетний полководець, став переможцем в історичній битві з московським військом під Оршею 1514 року.

Князь Василь-Костянтин Острозький, сенатор Речі Посполитої, заснував вищу школу – Острозьку академію. І за його сприяння була видана Острозька Біблія.

У сюжеті князя Костянтина показано в кімнаті головної вежі Острозького замку. На стіні – копія картини, на якій зображено битву під Оршею 1514 року.

Видатнi особистостi