КОЗАЦЬКА ДОБА - СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
XV ст. - XVIII ст.

Одні з найдавніших на сьогодні писемних згадок про українське козацтво за 1489 та 1492 роки переконливо засвідчили його запеклу боротьбу з войовничими турками і татарами, яка продовжувалася протягом наступних століть. Запорозька Січ – це своєрідне військово-політичне утворення, яке виникло на південних землях України, і надалі було найхарактернішим проявом військової культури української нації. Із західним світом козаків поєднували такі елементи лицарства, як родинний принцип організації, побратимство, рівність, демократизм; морально-етичний кодекс поведінки воїна-січовика – мужність, відвага, вірність, честь, добра слава, боротьба проти ворогів віри, оборона вітчизни; специфічне ставлення до жінки, аскетизм, релігійність тощо. Козаки самоусвідомлювали себе особисто вільними людьми, спосіб життя яких визначали воєнне ремесло і належність до військової спільноти. Постійна боротьба з кочовими народами Сходу сприяла виникненню у козаків певних видів військового мистецтва та змусила їх до створення власних збройних сил (в тому числі і потужного морського флоту), які протистояли османсько-татарській агресії.

КНЯЗЬ КОСТЯНТИН ОСТРОЗЬКИЙ – «НЕКОРОНОВАНИЙ КОРОЛЬ» УКРАЇНИ-РУСИ

Сюжет висвітлює роль однієї з найвидатніших родин в українській історії XIV-XVI століть – родини князів Острозьких, яка подарувала світові прославлених діячів української та східно-європейської політики, військової справи, дипломатії, науки та культури.

Серед визначних представників роду ...

Дiзнатися бiльше
ЛЕГЕНДАРНИЙ ЗАСНОВНИК ТРАДИЦІЙ ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ –ДМИТРО «БАЙДА» ВИШНЕВЕЦЬКИЙ

Композиція присвячена славетній історії українського козацтва, що упродовж століть відстоювало свободу України як незалежної суверенної держави і з часом стало для українців символом волелюбної нації.

Дмитро Вишневецький -- перший козацький гетьман, засновник традицій першої Запорозької Січі ...

Дiзнатися бiльше
ПЕТРО КОНАШЕВИЧ-САГАЙДАЧНИЙ — СЛАВЕТНИЙ ГЕТЬМАН ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО

Сюжет зображує Петра Сагайдачного та Великого гетьмана Литовського Яна Кароля Ходкевича під час Хотинської війни з Османською Імперією 30 серпня – 28 вересня 1621 року.

Гетьман Сагайдачний – видатний полководець, оспіваний в українських народних ...

Дiзнатися бiльше
УКРАЇНСЬКА КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА ГЕТЬМАНА БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Сюжет символізує роль Богдана Хмельницького у становленні Козацької держави, його дипломатичний хист і майстерність вибудовування геополітичних союзів.

Сцена відтворює знаменитий офорт Тараса Шевченка «Дари в Чигирині» із зображеними на ньому турецьким, польським і російським послами ...

Дiзнатися бiльше