КОЗАЦЬКА ДОБА - СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
XV ст. - XVIII ст.

Одні з найдавніших на сьогодні писемних згадок про українське козацтво за 1489 та 1492 роки переконливо засвідчили його запеклу боротьбу з войовничими турками і татарами, яка продовжувалася протягом наступних століть. Запорозька Січ – це своєрідне військово-політичне утворення, яке виникло на південних землях України, і надалі було найхарактернішим проявом військової культури української нації. Із західним світом козаків поєднували такі елементи лицарства, як родинний принцип організації, побратимство, рівність, демократизм; морально-етичний кодекс поведінки воїна-січовика – мужність, відвага, вірність, честь, добра слава, боротьба проти ворогів віри, оборона вітчизни; специфічне ставлення до жінки, аскетизм, релігійність тощо. Козаки самоусвідомлювали себе особисто вільними людьми, спосіб життя яких визначали воєнне ремесло і належність до військової спільноти. Постійна боротьба з кочовими народами Сходу сприяла виникненню у козаків певних видів військового мистецтва та змусила їх до створення власних збройних сил (в тому числі і потужного морського флоту), які протистояли османсько-татарській агресії.

КНЯЗЬ КОСТЯНТИН ОСТРОЗЬКИЙ -- «НЕКОРОНОВАНИЙ КОРОЛЬ» УКРАЇНИ-РУСИ

Сюжет висвітлює роль однієї з найвидатніших родин в українській історії XIV-XVI століть – родини князів Острозьких, яка подарувала світові прославлених діячів української та східно-європейської політики, військової справи, дипломатії, науки та культури.

Серед визначних представників роду Острозьких був князь Федір Острозький – пол...

Дiзнатися бiльше
ЛЕГЕНДАРНИЙ ЗАСНОВНИК ТРАДИЦІЙ ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ –ДМИТРО «БАЙДА» ВИШНЕВЕЦЬКИЙ

Композиція присвячена славетній історії українського козацтва, що упродовж століть відстоювало свободу України як незалежної суверенної держави і з часом стало для українців символом волелюбної нації.

Дмитро Вишневецький -- перший козацький гетьман, засновник традицій першої Запорозької Січі. Яскравий і відважний козацький ватажок у 1553 році...

Дiзнатися бiльше
ПЕТРО КОНАШЕВИЧ-САГАЙДАЧНИЙ — СЛАВЕТНИЙ ГЕТЬМАН ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО

Сюжет зображує Петра Сагайдачного та Великого гетьмана Литовського Яна Кароля Ходкевича під час Хотинської війни з Османською Імперією 30 серпня – 28 вересня 1621 року.

Гетьман Сагайдачний – видатний полководець, оспіваний в українських народних піснях, політичний діяч, герой Хотинської війни, учасник та організатор успішних поход...

Дiзнатися бiльше
УКРАЇНСЬКА КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА ГЕТЬМАНА БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Сюжет символізує роль Богдана Хмельницького у становленні Козацької держави, його дипломатичний хист і майстерність вибудовування геополітичних союзів.

Сцена відтворює знаменитий офорт Тараса Шевченка «Дари в Чигирині» із зображеними на ньому турецьким, польським і російським послами, що чекають на прийом у Богдана Хмельницького.

...
Дiзнатися бiльше