ГЕРОЇЧНА ОБОРОНА ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

Композиція присвячена волелюбності українського народу та незламному духу наших бійців. Вона є вшануванням легендарних воїнів-«кіборгів» за їх подвиг.

Оборона Донецького аеропорту, яка тривала з 26 травня 2014 до 21 січня 2015 року, – одна з найбільш значущих, і водночас трагічних, сторінок української сучасної історії. 242 дні українські бійці протистояли потужним силам проросійських сепаратистів, посилених елітними російськими спецпідрозділами, та мужньо відстоювали незалежність України. Їх відвага та патріотизм навіки закарбувались у пам'яті українців, а самі бійці з того часу за свою стійкість отримали горде звання "кіборгів".

Для порівняння: оборона Сталінграда продовжувалася 199 днів, оборона Брестської фортеці - більше місяця. Героїчна оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні і була важливою не лише з військової точки зору, а і як фактор психологічного протистояння агресії.

Захисниками аеропорту були переважно не професійні військові, а вчителі, менеджери, музиканти. Вони протистояли вишколеним військовим в складі груп спецпризначення, які вже мали досвід у військових операціях.

Українські герої здобули довічну славу, вразивши світ силою та незламністю духу!

Полеглі герої за Україну (посилання на перелік полеглих)

Видатнi особистостi